Rodina NEWTON Technologies se rozrostla o dalšího člena využívající technologie pro převod hlasu do textu, na chorvatský trh byla uvedena další jazyková verze NEWTON Dictate.

Marko Poljak, výkonný ředitel NEWTON Technologies Adria k tomu dodává: „Abychom se přiblížili co nejblíže našim zákazníkům, otevřeli jsme novou pobočku v Záhřebu, která je výhradním dodavatelem technologií pro celou oblast Jadranu. Momentálně je k dispozici diktovací program NEWTON Dictate v chorvatském jazyce, ale slovinská a srbská verze jej budou brzy následovat. Tuto novinku jsme představili jen několika vybraným strategickým partnerům a byli jsme příjemně překvapeni nebývalým zájmem nejen ze soukromého, ale také veřejného sektoru. To je pro nás jasným signálem a potvrzením optimistického výhledu na budoucnost digitalizace za pomoci hlasových technologií. “

Program NEWTON Dictate již nyní pomáhá šetřit čas odborníkům z předních zdravotnických zařízení a své uplatnění nachází díky specializovaným oborovým slovníkům také v oblasti soudnictví a advokacie, veřejné správy a médiích.

Více informací naleznete v tiskové zprávě v anglickém jazyce zde.