NAŠE SRDCE BIJE UŽ I NA SLOVENSKU

Společnost NEWTON Technologies, a.s. dnes uvádí na slovenský trh pátou verzi diktovacího programu NEWTON Dictate, využívající nejnovější poznatky z oblasti hlasových technologií a strojového učení.

Stejně jako česká, tak i slovenská verze NEWTON Dictate 5 ve svém srdci ukrývá hluboce integrované samoučící neuronové sítě. Ty přináší podstatně vyšší přesnost rozpoznávání hlasu při převodu do textu. Výhody implementace se projevují například při zhoršených podmínkách diktování, kdy oproti předchozímu systému lze očekávat dvojnásobně lepší výsledky.

Představení NEWTON Dictate 5 ve slovenské verzi je dalším logickým krokem na naší cestě ke stanovenému cíli, kterým je udržení pozice světového lídra v hlasovém rozpoznávání slovanských jazyků. Na jaře roku 2017 chystáme spuštění prodeje polské verze NEWTON Dictate 5. Modifikovaná verze pro chorvatský trh bude následovat,“ popisuje svou vizi Stanislav Čihák, ředitel společnosti NEWTON Technologies, a. s.

Slovenští právníci, lékaři, soudci, ale i široká veřejnost tak bude mít od dnešního dne jedinečný nástroj k přepisu obecných i odborných textů ve spisovném jazyce.